Opinie o programie Optima

Program Comarch Optima - opinie klientów

Comarch Optima to bardzo popularny program do zarządzania przedsiębiorstwem. Znajduje zastosowanie w firmach z bardzo różnych branż
i o różnej wielkości. Obecnie już ponad 70000 firm w Polsce korzysta z Comarch Optima. Opinie klientów na temat tego programu w większości wypadków są co najmniej pozytywne. Ponad 90% użytkowników jest zadowolonych z użytkowania tego systemu. Poniżej przedstawione zostały opinie o programie Comarch Optima na podstawie referencji oraz opisów wdrożeń ze strony producenta.

W branży ubezpieczeniowej świetnie sprawdził się moduł Płace i Kadry oraz Comarch HRM. Pan Aleksander przedstawił taką opinię o programie Optima: Szukaliśmy rozwiązania online działającego w przeglądarce i zbierającego w jednym miejscu wszystkie dane kadrowe, a przede wszystkim wnioski urlopowe. Potrzebowaliśmy szybkiego i prostego rozwiązania, które będzie łatwo wdrożyć, a także będzie można rozwijać wraz z potrzebami naszej organizacji.

Pan Aleksander chwali również rozwiązanie Comarch HRM w jego firmie. Zwrócił on uwagę, że dzięki niemu możliwe było przeniesienie wszystkich dokumentów urlopowych. Dzięki łatwemu dostępowi przez przeglądarkę oraz pełnej integracji z systemem kadrowo-płacowym oszczędzamy sporo czasu
i pieniędzy.

A jakie opinie o programie Optima mają klienci w innych branżach?

W innych branżach program Comarch Optima również sprawdza się bardzo dobrze. Bardzo dobrą opinię o Comarch ERP Optima ma Pan Wieńczysław: dzięki wdrożeniu Comarch Optima poprawie uległ przepływ informacji, dokumentów oraz aktualizacja danych. System ten zmienił na lepsze naszą codzienną pracę.

W firmach handlowych również dobrym wyborem będzie program Comarch Optima – opinię o nim wyraził Pan Artur, właściciel dużego sklepu z artykułami AGD: System Comarch ERP Optima przynosi naszej firmie konkretne korzyści biznesowe jak oszczędność czasu i kosztów, umożliwia profesjonalną obsługę klienta i optymalizuje wszystkie obszary działania firmy, Dodatkowo system jest ciągle rozwijany przez producenta, co daje nam bezpieczeństwo w zakresie zmian w przepisach i umożliwia dalszy rozwój.

Pan Szymon, który również działa w branży handlowej i e-commerce (sklep internetowy www.xiaomi4you.pl z elektroniką użytkową) Jemu też do gustu przypadł program Comarch Optima. Opinię jaką wyraził na pewno można ocenić jako pozytywną: Ze względu na dynamiczny rozwój naszej firmy podjęliśmy decyzję o implementacji systemu wspierającego zarządzanie. Nasz wybór padł na program Comarch ERP Optima. Moduły tego oprogramowania są spełniają nasze oczekiwania merytoryczne i są łatwe i przyjazne w użytkowaniu. W naszej codziennej pracy wspierają nas moduły: Kasa/Bank Plus, Płace i Kadry Plus, Środki Trwałe oraz Księga Handlowa Plus. Na szczęście proces wdrożenia przebiegł bardzo sprawnie co nie jest regułą przy tej wielkości instalacjach.

Inne opinie o Comarch Optima

W jednym z największych polskich klubów piłkarskich program Comarch ERP Optima obsługuje procesy magazynowe oraz analitykę biznesową. Tak o nim wypowiada się Pan Zbyszko – olbrzymią korzyścią z użytkowania tego programu jest bieżący i bezpośredni dostęp do danych. Na bieżąco otrzymujemy informacje jak przebiega sprzedaż w konkretnych kanałach lub grupach produktowych. Moduł analizy Business Intelligence to rozwiązanie, które umożliwia zbierać i agregować dane. Pozwala nam określać, w której grupie produktów mamy największy potencjał do wzrostu. Po analizie i wdrożeniu wielu nowych produktów tego typu, obroty w tej grupie produktowej wzrosły o 70%.

Pani Anna wyraża podobną opinię o programie Comarch Optima – Sprawnie i efektywnie działający system pozwala na ciągły rozwój sprzedaży w naszej sieci sklepów. W naszym głównym sklepie obsługujemy obecnie około tysiąca klientów w ciągu około dwóch godzin. 

Zadowolenie klientów znacznie łatwiej uzyskać gdy najpierw mają możliwość bezpłatnych testów Comarch ERP Optima – demo można pobrać (download) ze strony producenta.

Comarch Optima - referencje

Nasi klienci również wyrażają pozytywne opinie o programie Comarch Optima. Widać to również poprzez udzielane referencje. Poniżej zamieszczamy fragment referencji Comarch Optima wdrożonej w firmie WEPA Piechowice Sp. z o.o.

Zarząd Spółki przed koniecznością wyboru programu, który umożliwiłby zarówno zarządzanie od strony twardego jak i miękkiego HR. Ważnym czynnikiem była również obsługa rozbudowanego systemu płacowego, który musiał być zgodny z polskimi przepisami. Kluczową kwestią przy wyborze programu była też możliwość obsługi wielu skomplikowanych elementów płacowych oraz szybkość pracy nowego programu przy tak dużej liczbie rekordów. Padło również o możliwość docelowej obsługi walut cyfrowych takich jak Bitcoin, którego znaczenie rośnie w obsłudze płatności zarówno z klientami detalicznymi jak i biznesowymi. Dlatego też, firma rozważała wprowadzenie możliwości takich płatności.

Od początku wśród dostępnych na rynku programów kadrowo – płacowych na szczególną uwagę zasługiwało rozwiązanie polskiego producenta firmy Comarch S.A.. Nie tylko z uwagi na dostosowanie programu do polskich przepisów, ale przede wszystkim międzynarodowe doświadczenie oraz wiedza zdobyta w takich koncernach jak BI, Unilever czy Link4 i przeniesiona bezpośrednio do programów Comarch. Po przeprowadzonej przez firmę Uniwers.com prezentacji Zarząd podjął decyzję o wdrożeniu rozwiązania Comarch ERP Optima moduł Kadry i Płace w wersji plus.

O wyborze programu zdecydowała zarówno marka producenta COMARCH, jak i kluczowy był wybór partnera COMARCH firmy UNIWERS.COM, która posiada certyfikowany zespół konsultantów dziedzinowych z zakresu kadr i płac oraz ogromne doświadczenie wdrożeniowe. Program COMARCH ERP OPTIMA na tle konkurencji wyróżnia również rozwiązanie Business Intelligence, które we współpracy z modułem Kadrowo-Płacowym stanowi doskonałe narzędzie do przygotowywania wszelkiego rodzaju raportów.

Wszystkim firmom stojącym przed wyborem oprogramowania polecamy program COMARCH ERP OPTIMA oraz współpracę z UNIWERS.COM.

Warto pamiętać, że przed zakupem można łatwo przetestować Comarch Optima demo. 60 dniowy okres próbny umożliwi sprawdzenie pełnej funkcjonalności. Dzięki temu bez problemu można samodzielnie wyrobić sobie opinie o programie Optima. Więcej referencji i opinii o Comarch Optima znajdziecie na stronie producenta tutaj

Comarch Optima opinie od klientów są bardzo istotne. Dlatego warto zapoznać się z nimi przed zakupem!