Opinie o programie Optima

Program Comarch Optima - opinie klientów

Comarch Optima to bardzo popularny program do zarządzania przedsiębiorstwem. Znajduje zastosowanie w firmach z bardzo różnych branż
i o różnej wielkości. Obecnie już ponad 70000 firm w Polsce korzysta z Comarch Optima. Opinie klientów na temat tego programu w większości wypadków są co najmniej pozytywne. Ponad 90% użytkowników jest zadowolonych z użytkowania tego systemu. Poniżej przedstawione zostały opinie o programie Comarch Optima na podstawie referencji oraz opisów wdrożeń ze strony producenta.

W branży ubezpieczeniowej świetnie sprawdził się moduł Płace i Kadry oraz Comarch HRM. Pan Aleksander przedstawił taką opinię o programie Optima: Szukaliśmy rozwiązania online działającego w przeglądarce i zbierającego w jednym miejscu wszystkie dane kadrowe, a przede wszystkim wnioski urlopowe. Potrzebowaliśmy szybkiego i prostego rozwiązania, które będzie łatwo wdrożyć, a także będzie można rozwijać wraz z potrzebami naszej organizacji.

Pan Aleksander chwali również rozwiązanie Comarch HRM w jego firmie. Zwrócił on uwagę, że dzięki niemu możliwe było przeniesienie wszystkich dokumentów urlopowych. Dzięki łatwemu dostępowi przez przeglądarkę oraz pełnej integracji z systemem kadrowo-płacowym oszczędzamy sporo czasu
i pieniędzy.

A jakie opinie o programie Optima mają klienci w innych branżach?

W innych branżach program Comarch Optima również sprawdza się bardzo dobrze. Bardzo dobrą opinię o Comarch ERP Optima ma Pan Wieńczysław: dzięki wdrożeniu Comarch Optima poprawie uległ przepływ informacji, dokumentów oraz aktualizacja danych. System ten zmienił na lepsze naszą codzienną pracę.

W firmach handlowych również dobrym wyborem będzie program Comarch Optima – opinię o nim wyraził Pan Artur, właściciel dużego sklepu z artykułami AGD: System Comarch ERP Optima przynosi naszej firmie konkretne korzyści biznesowe jak oszczędność czasu i kosztów, umożliwia profesjonalną obsługę klienta i optymalizuje wszystkie obszary działania firmy, Dodatkowo system jest ciągle rozwijany przez producenta, co daje nam bezpieczeństwo w zakresie zmian w przepisach i umożliwia dalszy rozwój.

Pan Szymon, który również działa w branży handlowej i e-commerce. Jemu też do gustu przypadł program Comarch Optima. Opinię jaką wyraził na pewno można ocenić jako pozytywną: Ze względu na dynamiczny rozwój naszej firmy podjęliśmy decyzję o implementacji systemu wspierającego zarządzanie. Nasz wybór padł na program Comarch ERP Optima. Moduły tego oprogramowania są spełniają nasze oczekiwania merytoryczne i są łatwe i przyjazne w użytkowaniu. W naszej codziennej pracy wspierają nas moduły: Kasa/Bank Plus, Płace i Kadry Plus, Środki Trwałe oraz Księga Handlowa Plus. Na szczęście proces wdrożenia przebiegł bardzo sprawnie co nie jest regułą przy tej wielkości instalacjach.

Inne opinie o Comarch Optima

W jednym z największych polskich klubów piłkarskich program Comarch ERP Optima obsługuje procesy magazynowe oraz analitykę biznesową. Tak o nim wypowiada się Pan Zbyszko – olbrzymią korzyścią z użytkowania tego programu jest bieżący i bezpośredni dostęp do danych. Na bieżąco otrzymujemy informacje jak przebiega sprzedaż w konkretnych kanałach lub grupach produktowych. Moduł analizy Business Intelligence to rozwiązanie, które umożliwia zbierać i agregować dane. Pozwala nam określać, w której grupie produktów mamy największy potencjał do wzrostu. Po analizie i wdrożeniu wielu nowych produktów tego typu, obroty w tej grupie produktowej wzrosły o 70%.

Pani Anna wyraża podobną opinię o programie Comarch Optima – Sprawnie i efektywnie działający system pozwala na ciągły rozwój sprzedaży w naszej sieci sklepów. W naszym głównym sklepie obsługujemy obecnie około tysiąca klientów w ciągu około dwóch godzin. 

Zadowolenie klientów znacznie łatwiej uzyskać gdy najpierw mają możliwość bezpłatnych testów Comarch ERP Optima – demo można pobrać (download) ze strony producenta.

Comarch Optima - referencje

Nasi klienci również wyrażają pozytywne opinie o programie Comarch Optima. Widać to również poprzez udzielane referencje. Poniżej zamieszczamy fragment referencji Comarch Optima wdrożonej w firmie WEPA Piechowice Sp. z o.o.

Zarząd Spółki przed koniecznością wyboru programu, który umożliwiłby zarówno zarządzanie od strony twardego jak i miękkiego HR. Ważnym czynnikiem była również obsługa rozbudowanego systemu płacowego, który musiał być zgodny z polskimi przepisami. Kluczową kwestią przy wyborze programu była też możliwość obsługi wielu skomplikowanych elementów płacowych oraz szybkość pracy nowego programu przy tak dużej liczbie rekordów.

Od początku wśród dostępnych na rynku programów kadrowo – płacowych na szczególną uwagę zasługiwało rozwiązanie polskiego producenta firmy Comarch S.A.. Nie tylko z uwagi na dostosowanie programu do polskich przepisów, ale przede wszystkim międzynarodowe doświadczenie oraz wiedza zdobyta w takich koncernach jak BI, Unilever czy Link4 i przeniesiona bezpośrednio do programów Comarch. Po przeprowadzonej przez firmę Uniwers.com prezentacji Zarząd podjął decyzję o wdrożeniu rozwiązania Comarch ERP Optima moduł Kadry i Płace w wersji plus.

O wyborze programu zdecydowała zarówno marka producenta COMARCH, jak i kluczowy był wybór partnera COMARCH firmy UNIWERS.COM, która posiada certyfikowany zespół konsultantów dziedzinowych z zakresu kadr i płac oraz ogromne doświadczenie wdrożeniowe. Program COMARCH ERP OPTIMA na tle konkurencji wyróżnia również rozwiązanie Business Intelligence, które we współpracy z modułem Kadrowo-Płacowym stanowi doskonałe narzędzie do przygotowywania wszelkiego rodzaju raportów.

Wszystkim firmom stojącym przed wyborem oprogramowania polecamy program COMARCH ERP OPTIMA oraz współpracę z UNIWERS.COM.

Warto pamiętać, że przed zakupem można łatwo przetestować Comarch Optima demo. 60 dniowy okres próbny umożliwi sprawdzenie pełnej funkcjonalności. Dzięki temu bez problemu można samodzielnie wyrobić sobie opinie o programie Optima. Więcej referencji i opinii o Comarch Optima znajdziecie na stronie producenta tutaj

Comarch Optima opinie od klientów są bardzo istotne. Dlatego warto zapoznać się z nimi przed zakupem!